تازه های سایت, مصاحبه با خبرگزاری ها, ویژه ها, ویژگی های ملی و جهانی دزفول تاریخ ارسال : 2018/02/25

به‌منظور معرفی باغ‌های مرکبات دزفول به‌عنوان یک ظرفیت گردشگری، اولین جشنواره زمستانی و سالانه مرکبات این شهرستان به مدت یک روز برگزار شد.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد آذرکیش مدیر انجمن دوستداران و پژوهشگران دزفول عصر امروز جمعه در حاشیه برگزاری این جشنواره در محل پارک خانواده دزفول در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: به همت انجمن‌های مردم‌نهاد دزپارس و سفیران بانگ زمین و با همراهی و حمایت شهرداری و شرکت کشت و صنعت شهید رجایی شهرستان اولین جشنواره مرکبات دزفول به مدت یک روز برگزار شد.
وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره برند سازی و معرفی ملی مرکبات متنوع و باکیفیت دزفول، ایجاد زمینه حمایت از باغ‌های مرکبات و باغداران، آشنایی عمومی مردم با اهمیت و نقش مرکبات در چرخه اقتصادی و اشتغال‌زایی شهرستان، معرفی انواع فراورده‌ها، دسرها، نوشیدنی‌ها و سایر اقلامی که می‌توان از مرکبات دزفول به دست آورد، معرفی دزفول به‌عنوان یکی از مقاصد گردشگری کشور و برنامه‌ریزی برای یک رویداد گردشگری در سال‌های آینده است.
مدیر انجمن دوستداران و پژوهشگران شهرستان دزفول عنوان کرد: مرکبات به‌عنوان یکی از شاخصه‌های ملی شهرستان دزفول بوده که نقش مهمی در تأمین مرکبات کشور داشته؛ ضمن اینکه دزفول از اصلی‌ترین قطب‌های گردشگری کشور محسوب می‌شود.

آذرکیش ادامه داد: با توجه به اهمیت حفظ گیاهان بومی و کاشت درختان ثمر ده و همچنین حفظ باغات و درختان مرکبات شهرستان و از سوی دیگر برگزاری جشنواره کاشت درختان بومی از ۱۵ آذرماه تا ۱۵ اسفند، این جشنواره‌ها فرصت مناسبی را برای گسترش کاشت انواع درختان مرکبات در سطح شهرستان به وجود آورده است.

وی اضافه کرد: با توجه به آب‌وهوای مناسب دزفول از اواخر آذرماه تا اوایل اسفندماه این جشنواره می‌تواند همه‌ساله در این ایام با مشارکت عموم نهادها و شهروندان علاقه‌مند برگزار شود.

مدیر انجمن دز پارس تأکید کرد: گسترش عرضه، آموزش عمومی و کاشت انواع درختان مرکبات زمینه توسعه پایدار شهرستان دزفول را فراهم می‌کند.
به گزارش خبرنگار مهر، اولین جشنواره زمستانی سالانه مرکبات دزفول که به همت انجمن‌های مردم‌نهاد دوستداران و پژوهشگران شهرستان دزفول، انجمن سفیران بانگ زمین، شرکت کشت و صنعت شهید رجایی برگزار شد، با استقبال پرشور مردم و علاقه‌مندان مواجه شد. در این جشنواره که با مدت یک روز از ساعت ۱۴ تا ۱۹ در محل پارک خانواده دزفول برگزار شد غرفه‌هایی در زمینه عرضه نهال، مرکبات شهرستان، دسرهای درست شده به وسیله مرکبات دزفول برپا شد. در این جشنواره شرکت‌های تخصصی و کارشناسان نیز حضور داشتند.

از مرکبات دزفول می‌توان به گروه نارنگی، گروه پرتقال، نارنج، گریپ‌فروت، لیموترش، لیموشیرین و بالنگ اشاره کرد. مجموع باغ‌های مرکبات دزفول در سال جاری ۶ هزار و ۶۵۰ هکتاراست که پنج هزار و ۳۰۰ هکتار از این باغات بارور هستند.

لینک های مرتبط:, , , , , , , ,

« « تمدن آوان دزفول، دریچه ای به سوی شناخت تمدن کهن ایرانیان   |   خانه قلقچی دزفول ؛ شگفت انگیزترین خانه دست کند دزفول » »

ن.نوری در ساعت 11:07 ب.ظ - گفته است:
تاریخ: فوریه 2018

بسیار عالی ان شالله هرساله پرشور تر برگزار بشه

ارسال نظر

نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن و پیام شما:

 
:: شعر باران برای چه می بارد

:: شعر خنده های تکراری

:: شعر حضور شاعرانه

:: شعر بازمانده

:: شعر شمع امید

:: باغچه ی دل

:: شعر بهانه ی بهار

:: شعر نوروزی من

شهروندان آگاه؛ کلید حل مسائل بافت تاریخی دزفول
مصاحبه با خبرگزاری مهر در خصوص جشنواره صد روز با رود دز دزفول
کتابخانه، دانشگاه و بیمارستان بین المللی جندی شاپور دزفول راه اندازی شوند
کمپین نوروز پاک، چالشی برای حفظ طبیعت دزفول
آذرکیش : هویت قدیمی ترین پل استوار جهان در دزفول باید حفظ شود
آبشار شوی دزفول؛ بزرگترین آبشار چشمه ای
طبیعت زیبای دزفول در کنار آبشار دژ محمد علی خان
گردشی در خانه های دزفول که بوی تاریخ می دهند
پرونده ثبت جهانی دزفول در انتظار توجهی ملی
آذرکیش : اولین جشنواره زمستانی مرکبات دزفول برگزار شد
کاسه سفالی چغابنوت دزفول با قدمت ۸۷۰۰ سال
شعر باران برای چه می بارد
آبشار شوی دزفول؛ بزرگترین آبشار چشمه ای
طبیعت زیبای دزفول در کنار آبشار دژ محمد علی خان
خانه قلقچی دزفول ؛ شگفت انگیزترین خانه دست کند دزفول
باغ جهان نمای شیراز
طراحی گرافیکی عملکرد دهیاری شهرک زراعی دزفول
طراحی کاتالوگ چغامیش دزفول
طراحی پوستر ، برشور و دعوتنامه سمینار دزفول و لهستان
طراحی پوستر مذهبی ویژه ایام محرم
طرح گرافیکی مذهبی شب های قدر و شهادت امام علی
 

استفاده از عکسها، طرح ها و مطالب فقط با ذکر منبع مجاز است

Design by : Azarkish.com